Nailiyyətlər-2019

         Cüdo

             U-13 (Ümidlər)

               Bakı birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Bakı birinciliyi    (U-13)

4-7 mart (2019)

Bakı

Fuad Məhəmmədov

+55 kq

Cüdo

III

 

               Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş VIII ənənəvi beynəlxalq turnir

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş VIII ənənəvi beynəlxalq turnir

7-8 dekabr (2019)

Sumqayıt

Ramazan Əhmədov

+73 kq

Cüdo

I

Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş VIII ənənəvi beynəlxalq turnir

7-8 dekabr (2019)

Sumqayıt

Mehdi Cəfərov

60 kq

Cüdo

II

 

               Beynəlxalq turnir 

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Nicat Eyvazov

-34 kq

Cüdo

I

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Ruslan Quliyev

-42 kq

Cüdo

I

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Abduləziz Məmmədov

-66 kq

Cüdo

I

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Mirmehdi Aslanlı

-24 kq

Cüdo

III

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Cavanşir Comərdov

-38 kq

Cüdo

III

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Amil Həsənov

-42 kq

Cüdo

III

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Riad Mustafazadə

-42 kq

Cüdo

III

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Mehdi Cəfərov

-55 kq

Cüdo

III

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Nurlan Abdullayev

-60 kq

Cüdo

III

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Polad Əhmədov

-81 kq

Cüdo

III

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

14-15 dekabr (2019)

Zuqdidi (Gürcüstan)

Orxan Ağayev

+87 kq

Cüdo

III

 

             U-15 (Kiçikyaşlı yeniyetmələr)

               Bakı birinciliyi 

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Bakı birinciliyi    (U-15)

7-10 mart (2019)

Bakı

Emili Rzayeva

-57 kq

Cüdo

I

             

            U-18 (Yeniyetmələr)

             Bakı birinciliyi 

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Bakı birinciliyi    (U-18)

11-13 dekabr (2019)

Bakı

Zeynəb Məmmədova

-52 kq

Cüdo

I

Bakı birinciliyi    (U-18)

11-13 dekabr (2019)

Bakı

Məmmədrza Hacızadə

-60 kq

Cüdo

II

Bakı birinciliyi    (U-18)

11-13 dekabr (2019)

Bakı

Rəşad Paşazadə

-81 kq

Cüdo

III

 

             Azərbaycan birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar (2019)

Bakı

Nicat Məmmədli

-55 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar (2019)

Bakı

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar (2019)

Bakı

Zeynəb Məmmədova

-52 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar (2019)

Bakı

Məhəmməd Əhmədov

-81 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar (2019)

Bakı

Məmmədrza Hacızadə

-55 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi U-18

9-11 yanvar (2019)

Bakı

Aysu Rəhimova

-57 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında III yer

 

               Avropa birinciliyi               

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Yeniyetmələr arasında Avropa birinciliyi

27-29 iyun (2019)

Varşava (Polşa)

Nicat Məmmədli

-55 kq

Cüdo

III

Yeniyetmələr arasında Avropa birinciliyi

27-29 iyun (2019)

Varşava (Polşa)

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

III

 

               XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı (Bakı-2019)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı (Bakı-2019)

24-27 iyun (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

I

 

               Avropa kuboku

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Avropa kuboku

16-17 fevral (2019)

Fuengirola (İspaniya)

Nicat Məmmədli

-55 kq

Cüdo

I

Avropa kuboku

16-17 fevral (2019)

Fuengirola (İspaniya)

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

III

 

               General-mayor Həzi Aslanovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

General-mayor Həzi Aslanovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir

23-24 fevral (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Hüseyn Məmmədov

+90 kq

Cüdo

II

              

               Beynəlxalq turnir (Türkiyə)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Yeniyetmələr arasında beynəlxalq turnir

23-24 iyun (2019)

Tokat (Türkiyə)

Emili Rzayeva

-57 kq

Cüdo

I

                              

             U-21 (Gənclər)

               Bakı birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Bakı birinciliyi    (U-21)

24-25 yanvar (2019)

Bakı

Fərid Qəzənfərov

-60 kq

Cüdo

I

Bakı birinciliyi    (U-21)

24-25 yanvar (2019)

Bakı

Yaqub İsmayılzadə

+100 kq

Cüdo

II

Bakı birinciliyi    (U-21)

24-25 yanvar (2019)

Bakı

Kənan Əhmədov

+100 kq

Cüdo

III

Bakı birinciliyi    (U-21)

24-25 yanvar (2019)

Bakı

Şəfiqə Mollazadə

-44 kq

Cüdo

III

Bakı birinciliyi    (U-21)

24-25 yanvar (2019)

Bakı

Günel Quliyeva

-63 kq

Cüdo

III

Bakı birinciliyi    (U-21)

24-25 yanvar (2019)

Bakı

Nərmin Abdullayeva

-70 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında V yer

 

               Azərbaycan birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Azərbaycan birinciliyi (U-21)

27-28 fevral (2019)

Bakı

Diana Şoranova

63 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi (U-21)

27-28 fevral (2019)

Bakı

Nərmin Abdullayeva

70 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi (U-21)

27-28 fevral (2019)

Bakı

Nərgiz Hacıyeva

57 kq

Cüdo

II

Azərbaycan birinciliyi (U-21)

27-28 fevral (2019)

Bakı

Elvira Əsgərova

48 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi (U-21)

27-28 fevral (2019)

Bakı

Nurlan Osmanov

66 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi (U-21)

27-28 fevral (2019)

Bakı

Yaqub İsmayılzadə

100 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi (U-21)

27-28 fevral (2019)

Bakı

Ramiz Əhmədov

+100 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında III yer

 

               Tələbələrin XXX Ümumdünya Yay Universiadası

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Tələbələrin XXX Ümumdünya Yay Universiadasının komanda yarışları

4-7 iyul (2019)

Napoli (İtaliya)

Murad Fətiyev

81 kq

Cüdo

III

   

               Avropa kuboku

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Avropa kuboku

18-19 may (2019)

Orenburq (Rusiya)

Murad Fətiyev

81 kq

Cüdo

I

 

               III “Raquf Orucov Kuboku” beynəlxalq komanda turniri

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

Komanda

İdman növü

Tutduğu yer   

III “Raquf Orucov Kuboku” beynəlxalq komanda turniri

17 aprel (2019)

Bakı (Azərbaycan)

“Judo Club 2012”

Cüdo

II

 

             U-23 (Keçid gənclər)    

               Bakı şəhər açıq birinciliyi               

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U23)

26-28 iyun (2019)

Bakı

Kənan Quluzadə

-73 kq

Cüdo

I

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U23)

26-28 iyun (2019)

Bakı

Aidə Baxışova

-70 kq

Cüdo

I

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U23)

26-28 iyun (2019)

Bakı

Fərid Qəzənfərov

-60 kq

Cüdo

II

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U23)

26-28 iyun (2019)

Bakı

Elvira Əsgərova

-52 kq

Cüdo

II

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U23)

26-28 iyun (2019)

Bakı

Nərmin Abdullayeva

-70 kq

Cüdo

II

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U23)

26-28 iyun (2019)

Bakı

Nihad Ələsgərli

-60 kq

Cüdo

III

Bakı şəhər açıq birinciliyi (U23)

26-28 iyun (2019)

Bakı

Əbdülcəlal Hüseynov

-73 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında I yer

 

               Azərbaycan birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Elçin Hüseynov

66 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Samir Ağayev

81 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Diana Şoranova

63 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Aidə Baxışova

70 kq

Cüdo

I

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Nurlan Osmanov

66 kq

Cüdo

II

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Sərdar Səfixanov

90 kq

Cüdo

II

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Kənan Əhmədov

+100 kq

Cüdo

II

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Elvira Əsgərova

52 kq

Cüdo

II

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Zeynəb Məmmədova

57 kq

Cüdo

II

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Nərmin Abdullayeva

70 kq

Cüdo

II

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Yaşar Nəcəfov

60 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Fərid Qəzənfərov

60 kq

Cüdo

III

Azərbaycan birinciliyi U-23

15-16 avqust (2019)

Bakı

Ayxan Tanverdiyev

66 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında I yer

 

               Avropa çempionatı

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Avropa çempionatı U-23

1-3 noyabr (2019)

İjevsk (Rusiya)

Nurlan Osmanov

66 kq

Cüdo

II

 

             Kişilər və qadınlar

               Açıq Bakı çempionatı

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Hüseyn Məmmədov

+100 kq

Cüdo

I

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Aidə Baxışova

-70 kq

Cüdo

I

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Nihat Ələsgərli

-66 kq

Cüdo

II

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Diana Şoranova

-63 kq

Cüdo

II

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Nərgiz İbrahimova

-70 kq

Cüdo

II

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Fərid Qəzənfərov

-66 kq

Cüdo

III

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

İsa Əliyev

-66 kq

Cüdo

III

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Əbdülcəlal Hüseynov

-81 kq

Cüdo

III

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Abdulla Abdullayev

-81 kq

Cüdo

III

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Əbülfət Əliyev

-100 kq

Cüdo

III

Açıq Bakı çempionatı

21-22 noyabr (2019)

Bakı

Günel Quliyeva

-70 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında I yer

 

               Azərbaycan çempionatı

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Zeynəb Məmmədova

-52 kq

Cüdo

I

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Yaşar Nəcəfov

-60 kq

Cüdo

I

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Murad Fətiyev

-81 kq

Cüdo

I

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Aidə Baxışova

-70 kq

Cüdo

II

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Fəqan Quluzadə

-81 kq

Cüdo

II

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Diana Şoranova

-63 kq

Cüdo

III

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Nurlan Osmanov

-66 kq

Cüdo

III

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Nərgiz İbrahimova

-70 kq

Cüdo

III

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Kənan Quluzadə

-73 kq

Cüdo

III

Azərbaycan çempionatı

24-26 dekabr (2019)

Bakı

Hüseyn Məmmədov  

+100 kq

Cüdo

III

Ümumi komanda hesabında II yer

 

               Azərbaycan çempionatı (Komanda yarışları)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

Komanda

İdman növü

Tutduğu yer   

Azərbaycan çempionatı (Komanda yarışları)

26 dekabr (2019)

Bakı

“Judo Club 2012”nin kişilərdən ibarət komandası  

Cüdo

II

Azərbaycan çempionatı (Komanda yarışları)

26 dekabr (2019)

Bakı

“Judo Club 2012”nin qadınlardan ibarət komandası  

Cüdo

III

 

               Okeaniya açıq turniri (Okeaniya Open)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Okeaniya açıq turniri (Okeaniya Open)

3-4 noyabr (2019)

Pert (Avstraliya)

Murad Fətiyev

81 kq

Cüdo

III

 

         Karate 

               Yeniyetmə və gənclər arasında karate üzrə 20-ci respublika birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Yeniyetmə və gənclər arasında karate üzrə 20-ci respublika birinciliyi

22-24 noyabr (2019)

Bakı

Fərid Ağayev

16-17 yaş, -52 kq

WKF karate

I

Yeniyetmə və gənclər arasında karate üzrə 20-ci respublika birinciliyi

22-24 noyabr (2019)

Bakı

Fidan Dadaşova

16-17 yaş, -48 kq

WKF karate

II

Yeniyetmə və gənclər arasında karate üzrə 20-ci respublika birinciliyi

22-24 noyabr (2019)

Bakı

Abbas Dadaşov

16-17 yaş, -68 kq

WKF karate

II

Yeniyetmə və gənclər arasında karate üzrə 20-ci respublika birinciliyi

22-24 noyabr (2019)

Bakı

Kamal Amaşov

12-13 yaş, -45 kq

WKF karate

III

 

             Beynəlxalq turnirlər       

               Usaqlar arasında “Olimpiya ümidləri” beynəlxalq turniri   

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Uşaqlar arasında “Olimpiya ümidləri” beynəlxalq turniri 

28-29 sentyabr (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Hüseyn Qədirov

23 kq

Karate (WKF)

I

Uşaqlar arasında “Olimpiya ümidləri” beynəlxalq turniri

28-29 sentyabr (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Sumeya Destan

25 kq

Karate (WKF)

III

Uşaqlar arasında “Olimpiya ümidləri” beynəlxalq turniri

28-29 sentyabr (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Eldar Heybətov

45 kq

Karate (WKF)

III

Uşaqlar arasında “Olimpiya ümidləri” beynəlxalq turniri (komanda yarışları)

28-29 sentyabr (2019)

Bakı (Azərbaycan)

“Judo Club 2012”nin 8-9 yaşlı qızlardan ibarət komandası 

-

Karate (WKF)

III

 

               “Qazaxıstan Open”

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

“Qazaxıstan Open”

14-16 iyun (2019)

Astana (Qazaxıstan)

Fidan Dadaşova

48 kq

Karate (WKF)

II

              

               Məktəblilərin Dünya Döyüş Oyunları

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Məktəblilərin Dünya Döyüş Oyunları

16-20 iyun (2019)

Budapeşt (Macarıstan)

Fərid Ağayev

-76 kq

Karate (WKF)

I

Məktəblilərin Dünya Döyüş Oyunları

16-20 iyun (2019)

Budapeşt (Macarıstan)

Kənan Babayev

-68 kq

Karate (WKF)

I

Məktəblilərin Dünya Döyüş Oyunları

16-20 iyun (2019)

Budapeşt (Macarıstan)

Fidan Dadaşova

-53 kq

Karate (WKF)

II

 

               Avropa çempionatı

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

47-ci Avropa çempionatı

1-2 noyabr (2019)

Monor   (Macarıstan)

Musa Məmmədov

14-15 yaş, -63 kq

Vado-kai karate

I

47-ci Avropa çempionatı

1-2 noyabr (2019)

Monor   (Macarıstan)

Fərid Ağayev

16-17 yaş, -76 kq

Vado-kai karate

I

47-ci Avropa çempionatı

1-2 noyabr (2019)

Monor   (Macarıstan)

Rəsul Abbasov

14-15 yaş, -57 kq

Vado-kai karate

II

47-ci Avropa çempionatı

1-2 noyabr (2019)

Monor   (Macarıstan)

Abbas Dadaşov

16-17 yaş, -68 kq

Vado-kai karate

II

47-ci Avropa çempionatı

1-2 noyabr (2019)

Monor   (Macarıstan)

Adil Quliyev

16-17 yaş, -76 kq

Vado-kai karate

II

47-ci Avropa çempionatı

1-2 noyabr (2019)

Monor   (Macarıstan)

Kənan Babayev

16-17 yaş, -57 kq

Vado-kai karate

III

47-ci Avropa çempionatı (komanda yarışları)

1-2 noyabr (2019)

Monor   (Macarıstan)

Fərid Ağayev

Kənan Babayev

Abbas Dadaşov

16-17 yaşlı idmançılar arasında komanda

Vado-kai karate

I

 

         Sambo

             Gənclər

               Azərbaycan birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Azərbaycan birinciliyi

01-03 fevral (2019)

Bakı

Abdulla Abdullayev

74 kq

Sambo

II

Azərbaycan birinciliyi

01-03 fevral (2019)

Bakı

Vilayət Bayramov

62 kq

Sambo

II

 

               Azərbaycan kuboku

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Azərbaycan kuboku

19-20 iyul (2019)

Bakı

Abdulla Abdullayev

74 kq

Sambo

I

Azərbaycan kuboku

19-20 iyul (2019)

Bakı

Vilayət Bayramov

62 kq

Sambo

I

 

             Avropa birinciliyi

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Gənclər arasında Avropa birinciliyi

12-16 aprel (2019)

Limassol (Kipr)

Vilayət Bayramov

62 kq

Sambo

III

 

             Kişilər və qadınlar

               Azərbaycan çempionatı

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Azərbaycan çempionatı

01-03 fevral (2019)

Bakı

Abdulla Abdullayev

74 kq

Sambo

II

 

               II Avropa Oyunları (Minsk-2019)

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

II Avropa Oyunları (Minsk-2019)

21-28 iyun (2019)

Minsk (Belarus)

Abdulla Abdullayev

74 kq

Sambo

VII

 

         Braziliya ciu-citsusu

               Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Əbülfəz Nağıyev

 31 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Ənvər Nəcəfov

36 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Amin Quliyev

55 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Nail Əmirov

71 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Emin Əsədov

79 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Çingiz Mehdiyev

79 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Rauf Atakişiyev

91 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Ruslan Nağıyev

91 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Məmməd Tağızadə

100 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Xalid Süleymanlı

20 kq

Braziliya ciu-citsusu

II

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Bağır Əliyev

31 kq

Braziliya ciu-citsusu

II

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Zakir Babayev

79 kq

Braziliya ciu-citsusu

II

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Teymur İslamov

91 kq

Braziliya ciu-citsusu

II

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Müslim Əliyev

29 kq

Braziliya ciu-citsusu

III

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Murad İsmiyev

71 kq

Braziliya ciu-citsusu

III

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Paşa Paşazadə

72 kq

Braziliya ciu-citsusu

III

Uşaqlar, yeniyetmələr, böyüklər və veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

23-24 noyabr (2019)

Bakı

Niyaz Bağırov

79 kq

Braziliya ciu-citsusu

III

 

             Beynəlxalq turnirlər   

               “Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Mehman Fətəliyev

85 kq

Braziliya ciu-citsusu

II

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Mehman Fətəliyev

Mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

III

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Zaman Qəhrəmanov

94 kq

Braziliya ciu-citsusu

II

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Zaman Qəhrəmanov

Mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

III

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Zaur Həşimov

94 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Zaur Həşimov

Mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

II

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Ayaz Seleymanov

120 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Ayaz Seleymanov

Mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

I

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Nail Əmirov

69 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Nail Əmirov

Mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

II

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Həsən Novruzov

85 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

“Abu Dhabi National Pro” beynəlxalq turniri

4 avqust (2019)

Bakı (Azərbaycan)

Həsən Novruzov

Mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

II

 

               “Moskva Open” beynəlxalq turniri  

Yarışın adı

Tarixi

Keçirildiyi şəhər

İdmançı

Çəkisi

İdman növü

Tutduğu yer   

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Ayaz Süleymanov

Gi versiyası 94 kq

Braziliya ciu-citsusu

III

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Ayaz Süleymanov

Gi versiyası mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

II

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Ayaz Süleymanov

Nogi versiyası 94 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Ayaz Süleymanov

Nogi versiyası mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

I

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Mehman Fətəliyev

Gi versiyası 94 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Mehman Fətəliyev

Gi versiyası mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

III

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Mehman Fətəliyev

Nogi versiyası 94 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Vüsal Eynullayev

Gi versiyası 77 kq

Braziliya ciu-citsusu

III

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Vüsal Eynullayev

Gi versiyası mütləq çəki

Braziliya ciu-citsusu

III

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Zaur Həşimov

Gi versiyası 88 kq

Braziliya ciu-citsusu

I

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Müşfiq Əlili

Gi versiyası 88 kq

Braziliya ciu-citsusu

III

“Moskva Open” beynəlxalq turniri

22 sentyabr (2019)

Moskva (Rusiya)

Zaman Qəhrəmanov

Gi versiyası 94 kq

Braziliya ciu-citsusu

III

Oxunma sayı: 1836 2019-12-28 21:59:03